⬖ برای ماشین خود به چند عدد اسپیکر نیاز دارید و کجای ماشین بلند گوها را بگذاریم ⬗

برای ماشین خود به چند عدد بلندگو نیاز دارید

  • 11 مرداد 1402
  • 0 نظر
  • admin

◉ وقتی نوبت به تعیین تعداد صحیح بلندگو در خودرو می رسد، هر چه بیشتر باشد بهتر است. با این حال، نتیجه کیفیت صدا به تعداد بلندگوها بستگی ندارد. چندین عامل دیگر نیز وجود دارد که بر سیستم صوتی شما تأثیر می گذارد. بنابراین برای ماشین خود به چند بلندگو نیاز دارید؟ واقعاً چگونه می توان آن را پیدا کرد؟

برای ماشین خود به چند عدد بلندگو نیاز دارید؟

برای یک ماشین معمولی، یک 11.2 که در آن یازده بلندگوی معمولی و دو ساب ووفر دارید، به خوبی کار می کند. در مورد دیگر، شما همچنین می توانید یک ساب ووفر برای یک تجربه بسیار لذت بخش داشته باشید.

هر زمان که بلندگوها را روشن می کنید، مطمئن شوید که دستگاه های فرکانس بالا زیادی وجود ندارد، در غیر این صورت سیستم را مخدوش می کند و کیفیت صدا را ضعیف می کند.

پیشنهاد:
راهنمای فهمیدن محدوده حرارت شمع

با دانستن تعداد بلندگوها در ماشین ، باید از ساخت این مجموعه نیز خودداری کنید. در عوض، باید مجموعه از پیش ساخته شده بلندگوها و ووفرها را خریداری کنید. همچنین می توانید به دنبال گزینه ای برای اتصال کل سیستم به یک آمپلی فایر کوچک خودرو باشید.

همانطور که گفتیم عوامل مختلفی وجود دارد که کیفیت صدا را تعیین می کند. یکی از این عوامل نصب است. مهم نیست که چقدر بلندگوهای سطح بالا خریداری می کنید، اگر ندانید چگونه آنها را به درستی قرار دهید، بهترین نتیجه را از آنها نخواهید داشت.

در عین حال، همیشه باید دستورالعمل هایی را که در دفترچه راهنما آمده است دنبال کنید با پیروی از این توصیه ها اطمینان حاصل کنید که واضح ترین صدایی را دارید که ارزش خرج کردن را دارد.

به عنوان یک قاعده کلی، باید دو یا سه بلندگو را روی پنل جلویی قرار دهید. اگر یک دینامیک ووفر دارید، باید آنها را در پنل درهای جلو قرار دهید. حفظ کل سیستم موسیقی راه دیگری برای اطمینان از حداکثر خروجی است. این نکات نگهداری را برای همین کار دنبال کنید.

حالا که می دانید ماشین من چند بلندگو دارد، باید بلندگوهای کوچکی را در بالای پنل درهای عقب نصب کنید یا می توانید بالای ستون های کناری را انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید ساب ووفر را در داخل کابین بگذارید، باید ساب ووفر را در صندوق عقب قرار دهید. برای اطمینان از اینکه صدا قسمت پایینی را نیز می پوشاند، می توانید چهار بلندگوی دیگر را زیر هر صندلی قرار دهید. همچنین می توانید با یک متخصص ماشین تماس بگیرید تا بدانید که چه نوع اسپیکرهایی در ماشین من وجود دارد و شما می توانید یک جایگزین برای آن داشته باشید.

نتیجه

برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه تعداد بلندگو برای ماشین خود نیاز دارید، ابتدا باید انتظارات خود را از سیستم صوتی بدانید. محصولات بی حد و حصری با ویژگی های مختلف در بازار موجود است. برخی از آنها در باس عالی هستند، برخی با حجم صدا و برخی با صدای سه گانه. سیستم‌های صوتی وجود دارند که بهترین این سه مورد را ارائه می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند صدایی آرام‌بخش و غنی داشته باشید.

بازار اطراف خود، وب‌سایت‌های آنلاین را کاوش کنید و قبل از نهایی کردن خرید خود، یک تست صدا دریافت کنید. بعلاوه این بستگی به بودجه کلی شما دارد که در مورد عالی بودن صدا تصمیم می گیرد.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

رانندگی بدون درپوش روغن: احتمال وقوع این آسیب ها وجود دارد

درپوش روغن موتور یکی از آن قطعات مهم خودرو است که مردم فراموش می کنند دوباره آن را قرار دهند. […]

چراغ های جلو زنون: عملکرد ها و مزایا

🔹 خودروها امروزه چراغ های جلو روشن تری نسبت به خودروهای قدیمی دارند. اما وقتی در شب رانندگی می‌کنید، ممکن […]

3 نکته ضروری که باید در مورد باک بنزین خودروی خود بدانید

همانطور که همه شما می دانید باک بنزین بخش مهمی از ماشین شما است اما آیا تا به حال فکر […]

عمر موتور یک خودرو چقدر است و به چه عوامل بستگی دارد

📝 تخمین عمر موتورها واقعاً دشوار است یا می توان گفت تقریباً غیرممکن است. طول عمر قطعات خودرو، از جمله […]

فن رادیاتور خودرو کار نمی کند: عیب یابی 6 مشکل رایج

برای اطمینان از عملکرد و طول عمر بهینه، موتور خودرو شما نباید بیش از حد گرم شود. یک فن رادیاتور […]

آیا مخلوط کردن روغن های مختلف مصنوعی و معمولی برای خودرو مفید است

✔ وقتی صحبت از مخلوط کردن مارک های روغن می شود، نظرات مختلفی وجود دارد: آیا مخلوط کردن یک ماده […]

چگونه ماشین خود را برای تابستان آماده کنیم

📃 10 نکته برای آماده کردن ماشین خود برای تابستان و سفرهای تابستانی 1.تعویض لاستیک های زمستانی با لاستیک های […]

چگونه تایرهای ماشین خود را تمیز کنیم

✍ شما می خواهید ماشینتان شبیه یک ماشین جدید به نظر برسد، اما حتی زمانی که معمولا ماشین خود را […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه