🔸 چه نوع چرخ هایی از سایر وسایل نقلیه برای ماشین شما مناسب هستند 🔸

چه نوع چرخ هایی از سایر وسایل نقلیه برای ماشین شما مناسب هستند

  • 19 مرداد 1402
  • 0 نظر
  • admin

📝 آیا می خواهید با تعویض چرخ ها و لاستیک ها به وسیله نقلیه قدیمی خود ظاهری تازه ببخشید؟ مطمئناً می توانید این کار را انجام دهید، اما همه چرخ ها یکسان نیستند. چه چرخ هایی از سایر وسایل نقلیه برای ماشین شما مناسب است؟ خوب، یک مارک خاص از چرخ‌ها به وسیله نقلیه‌ای که چرخ‌هایی از برندهای مختلف دارد، مناسب است. مشکل اصلی در اندازه چرخ است. با چند عامل دیگر، اندازه چرخ های قدیمی و جدید باید یکسان باشد تا وسیله نقلیه بدون مشکل حرکت کند.

همین مورد در مورد لاستیک ها نیز صدق می کند. لاستیک‌ها و چرخ‌های برندهای مختلف می‌توانند به خوبی با هم هماهنگ شوند. تنها چیزی که باید مطابقت داشته باشد اندازه است. آیا رینگ های یک ماشین به ماشین دیگر می خورد؟ رینگ بخش مهمی از چرخ است.

پیشنهاد:
راهنمای فهمیدن محدوده حرارت شمع

چه چرخ هایی از سایر وسایل نقلیه برای ماشین شما مناسب است؟

چرخ‌های خودرو در اندازه‌ها و وسایل مختلف تولید می‌شوند. این تفاوت ها را هنگام انتخاب مجموعه بعدی چرخ ها در نظر داشته باشید.

با بررسی صفحه برچسبی که در داخل درب سمت راننده چسبانده می شود، می توانید از اندازه آن مطمئن شوید. بررسی آنلاین نیز گزینه خوبی است. حتماً مارک و مدل ماشین خود را در کادر جستجو قرار دهید. یا می توانید از فروشنده بپرسید که ماشین چه مدلی است. با این روش ها می توانید سایز صحیح چرخ ها، رینگ ها و لاستیک ها را بدست آورید.

عوامل مهم در انتخاب چرخ مناسب از سایر وسایل نقلیه

ابعاد چرخ اصلی

از آنجایی که اندازه باید یکسان باشد، باید ابعاد چرخ های قدیمی را بدانید. بنابراین، اولین کار شما اندازه گیری قطر و عرض چرخ است. جستجوی آنلاین یا بررسی کتابچه راهنمای مالک سریعترین راه برای یافتن اطلاعات صحیح است.

افست چرخ ها

اندازه گیری آفست چرخ های قدیمی بسیار مهم است. می توانید آن را با اندازه گیری بین خط مرکزی و پد نصب محاسبه کنید. چرخ هایی با افست اشتباه ممکن است مانعی برای سیستم تعلیق یا ترمز ایجاد کنند. یا می تواند روی بدنه خودرو مالیده شود.

هنگامی که قسمت نصب چرخ (منطقه ای که پیچ ها یا مهره ها قرار دارند) در مرکز چرخ قرار دارد، می توانید آن را “تغییر صفر” بنامید. افست منفی زمانی است که این قسمت به سمت داخل فرو رفته و افست مثبت زمانی است که از خارج بیرون زده است.

قطر دایره پیچ و الگوی پیچ

این مهم‌ترین نوع اندازه‌گیری است، زیرا اشتباه گرفتن آن به این معنی است که به هیچ وجه نمی‌توانید چرخ‌ها را وصل کنید. فاصله بین هر پیچ (یا مهره) یا قطر دایره ای که روی آن قرار گرفته اند را اندازه بگیرید. برخی از چرخ ها ممکن است این اندازه گیری را در بدنه خود داشته باشند.

همچنین، شما باید الگوی پیچ را با ضرب تعداد مهره‌ها در فاصله بین آنها پیدا کنید. به عنوان مثال، یک الگوی پیچ 5 در 120 به این معنی است که چرخ دارای پنج مهره در فاصله 120 میلی متری بین هر یک از آنها است.

این الگوی پیچ بسیار مهم است زیرا برای هر ماشین ثابت است. شما باید چرخ هایی را انتخاب کنید که الگوی پیچ یکسانی دارند. با این حال، برخی از چرخ ها دارای طراحی عمومی هستند که در الگوهای پیچ و مهره های مختلف قرار می گیرند.

بنابراین، اینها عواملی هستند که هنگام خرید چرخ های جدید باید مراقب آنها باشید. به خصوص، الگوی پیچ و اندازه‌گیری قطر دایره گام چیزی است که نمی‌توانید با آن سازش کنید.

آیا امکان نصب چرخ های بزرگتر یا کوچکتر وجود دارد؟

هر دو چرخ جدید و اصلی باید اندازه های ذکر شده در بالا را داشته باشند.

اما همچنان می‌توانید چرخ‌های بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از چرخ‌های اصلی را انتخاب کنید و آن‌ها را با تغییرات کوچک در خودروی خود قرار دهید.

خواه چرخ های جدیدتر بزرگتر باشند یا کوچکتر، فقط مطمئن شوید که شعاع چرخش آنها مشابه با چرخ های قدیمی است. برای قرار دادن آنها در زیر قوس چرخ ها، باید اندازه لاستیک ها را تنظیم کنید.

با این حال، نصب چرخ‌های کوچک‌تر باعث می‌شود که وسیله نقلیه پایین‌تر بنشیند، که به معنای نزدیک‌تر شدن به زمین است. در نتیجه، هرگونه برآمدگی و یا سرعت گیر در جاده ممکن است به اجزای شاسی آسیب برساند.

به طور مشابه، استفاده از چرخ های بزرگ تر به این معنی است که باید از لاستیک هایی استفاده کنید که کشش دارند. چنین لاستیک هایی دیواره جانبی را به سمت داخل می کشند تا شعاع غلتش را منقبض کرده و از لمس قوس چرخ جلوگیری کند.

به خاطر داشته باشید که دور کلی تایرهای جدید باید در محدوده 0.5 اینچی دور تایرهای اصلی باشد. و، آنها باید با شاخص بار برای وسیله نقلیه شما سازگار باشند. هرچه بهتر بتوانید لاستیک ها را روی چرخ ها تنظیم کنید، خطای سرعت سنج کمتر خواهد بود.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

رانندگی بدون درپوش روغن: احتمال وقوع این آسیب ها وجود دارد

درپوش روغن موتور یکی از آن قطعات مهم خودرو است که مردم فراموش می کنند دوباره آن را قرار دهند. […]

چراغ های جلو زنون: عملکرد ها و مزایا

🔹 خودروها امروزه چراغ های جلو روشن تری نسبت به خودروهای قدیمی دارند. اما وقتی در شب رانندگی می‌کنید، ممکن […]

3 نکته ضروری که باید در مورد باک بنزین خودروی خود بدانید

همانطور که همه شما می دانید باک بنزین بخش مهمی از ماشین شما است اما آیا تا به حال فکر […]

عمر موتور یک خودرو چقدر است و به چه عوامل بستگی دارد

📝 تخمین عمر موتورها واقعاً دشوار است یا می توان گفت تقریباً غیرممکن است. طول عمر قطعات خودرو، از جمله […]

فن رادیاتور خودرو کار نمی کند: عیب یابی 6 مشکل رایج

برای اطمینان از عملکرد و طول عمر بهینه، موتور خودرو شما نباید بیش از حد گرم شود. یک فن رادیاتور […]

آیا مخلوط کردن روغن های مختلف مصنوعی و معمولی برای خودرو مفید است

✔ وقتی صحبت از مخلوط کردن مارک های روغن می شود، نظرات مختلفی وجود دارد: آیا مخلوط کردن یک ماده […]

چگونه ماشین خود را برای تابستان آماده کنیم

📃 10 نکته برای آماده کردن ماشین خود برای تابستان و سفرهای تابستانی 1.تعویض لاستیک های زمستانی با لاستیک های […]

چگونه تایرهای ماشین خود را تمیز کنیم

✍ شما می خواهید ماشینتان شبیه یک ماشین جدید به نظر برسد، اما حتی زمانی که معمولا ماشین خود را […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه